Історія підприємства

1956 р. – Комплексний проектний відділ (КПВ-1)

Історія розвитку ПрАТ «УКРХІМПРОЕТ» бере свій початок в 1956 році, коли Державний союзний інститут по проектуванню підприємств основної хімічної промисловості «Гипрохим» м. Москва організував комплексний проектний відділ №1 (КПВ-1) при будівництві Сумського суперфосфатного заводу в м. Суми.

По завершенню будівництва КПВ-1 продовжує проектну діяльність, спеціалізуючись на проектуванні об'єктів основної хімічної промисловості по виробництву сірчаної кислоти, мінеральних добрив, солей. За трохи більше, ніж 10 років невеликий колектив, що на початку нараховував 23 працівника, які розміщалися в побутових приміщеннях ремонтно-механічного цеху, стрімко росте і вже в 1967 році святкує вхідчини в новому чотириповерховому будинку зі штатом 320 проектувальників.

 1970 р. – Сумський філіал «Діпрохім»

На даному етапі історії інституту триває його активний розвиток і ріст чисельності працівників, яка в 1978 році досягає рекордної відмітки в 549 осіб. Для розміщення такої кількості співробітників будується новий дев’ятиповерховий виробничий корпус, який здається в експлуатацію в 1982 році.

 

1991 р. – Проектний інститут "Укрдіпрохім"

На жаль, загальний економічний спад і криза, що виникли в результаті розвалу СРСР, не обійшли інститут стороною. Але, незважаючи на непросту економічну ситуацію, інститут продовжує свою діяльність, і, адаптуючись до умов ринкової економіки, освоює нові напрямки діяльності.

Проектування компресорної станції підготовки природного газу для Качанівського ГПЗ (Україна) відкриває для інституту новий напрямок – проектування об'єктів газової та нафтохімічної промисловості.

1994 р. – Відкрите акціонерне товариство «Укрхімпроект»

Фінансові складності, які продовжує зазнавати «Укрхімпроект», стають стимулом для чергового розширення сфери діяльності (з 2000 року освоєне проектування багатоповерхових житлових будинків), а також залучення нових замовників і партнерів. Починаючи з 2001 року встановлюються надійні партнерські відносини з ПАТ «Сумське НВО» (в той час ВАТ «СМНВО ім. М.В. Фрунзе»). В результаті утворюється потужний тандем розташованих в одному місті підприємств, який здатний забезпечити комплексне виконання проектних і конструкторських робіт, виготовлення устаткування, а також проведення монтажно-будівельних робіт. Це впливає на фінансове становище «Укрхімпроекта», і, як наслідок, його матеріально-технічне забезпечення.

2007 р. – Інтеграція до групи компаній «Енергетичний стандарт»

Розпочате на початку 2000-х років відродження інституту в новій якості, продовжується інтеграцією «Укрхімпроекта» в групу компаній «Енергетичний стандарт». Новий корпоративний підхід у роботі, з одного боку, розширює обрії для діяльності інституту, а з іншого дозволяє стабілізувати фінансове становище. Завдяки придбанню нової комп'ютерної техніки і об'єднанню її в єдину локальну інформаційну мережу, вдається комп’ютеризувати процес проектування. Це позитивно позначається на скороченні строків проектування, а також на підвищенні якості проектних робіт.

2019 р. – Приватне акціонерне товариство «Укрхімпроект»

З моменту народження інституту і дотепер головним пріоритетом «Урхімпроекта» є використання передових технологічних рішень, як при проектуванні об'єктів нового будівництва, так і при реконструкції та технічному переоснащенні діючих виробництв.

На сьогоднішній день у ПрАТ "УКРХІМПРОЕКТ" працює близько 200 висококваліфікованих фахівців. Інститут має в своєму розпорядженні необхідну технічну базу, програмне, нормативне та інформаційне забезпечення, що створює всі передумови для того, щоб розробка проектно-кошторисної документації здійснювалася на високому технічному рівні з дотриманням договірних зобов'язань.

ПрАТ "Укрхимпроект" перейменовано в Акціонерне товариство "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання - Інжиніринг"